
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Positions | 13 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 5.97 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 90
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07421
Ext.Price$0.07421
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07421 | $0.07421 |
| 10 | $0.06598 | $0.65980 |
| 50 | $0.05866 | $2.93300 |
| 100 | $0.05171 | $5.17100 |
| 500 | $0.04559 | $22.79500 |
| 1000 | $0.04324 | $43.24000 |
| 3000 | $0.04102 | $123.06000 |
| 5000 | $0.03891 | $194.55000 |
